Rengeteg angol nyelvü kurzus van [lista itt: http://hi.is/page/courses_in_english], de ezek többsége a cserediákok vagy az adott professzor eltérö nemzetisége miatt vannak angolul tartva.
A felvételhez szükség van az érettségi _hivatalos_ angol nyelvü fordítására valamint erös angol nyelvtudásra. [Utóbbihoz annyit füznék hozzá, hogy én sosem tettem le a felsö fokú angolt, de anno középfokút még igen. Ismerve az ottani követelményeket, biztos vagyok benne, hogy egy középfokú nyelvvizsgával [hacsak nem 90% fölött teljesített valaki] sok szenvedés vár majd rátok].
Az egyetem föépülete
A kérdéses képzés 3 részböl áll: elsö évben angolul tanítanak izlandit [nyelvtan/nyelvhasználat/szövegértés/beszéd-hallgatás skillek/kiejtés], mellette indítanak angolul "középkori izlandi irodalom" meg "izlandi kultúra" nevü kurzusokat, hogy ki lehessen tölteni a lyukakat az órarendben. Egy átlagos hallgatónak kb. heti 15-20 órája van. Idén az egyetemi rendszer statisztikái szerint 120 új hallgatója volt a képzésnek, de csak 40 kezdte meg januárban a második szemesztert. [Egy részük feladta és vizsgázni se mentek el, a többiek meg egyszerüen kibuktak. - Pótvizsgára csak nyelvtanból van lehetöség, a többi kurzust újra végig kell csinálni] A második évben már izlandiul tarják az órákat. A hangsúly az elsö évben felépített keretek közti ür kitöltésén van. [Értsd: rengeteget olvastatnak, hogy komoly szókincsre tehessetek szert és elsajátíthassátok a nyelv apróbb finomságait] A harmadik év pedig a leendö tolmácsok és nyelvészek jövöjének alapozásáról szól. [Persze sok olyan külföldi és megcsinálja az utolsó évet, akik "csak" tökéletesen akarják használni a nyelvet - céltól függetlenül]A tandíj jelképes, egy évre 45 ezer korona [150 ezer forint]. A gond a könyvekkel szokott lenni, mert darabja 3 és 6 ezer korona [9-18 ezer HUF] között mozog, így szemeszternként legjobb esetben is 30 ezer korona körüli összeget kell kifizetni. Szállás után a kollégium honlapján érdemes érdeklödni. Ha valakinek van olyan szerencséje, hogy az egyetemre felveszik és szállást is kap, az a regisztrációs díjat és a könyveket leszámítva havi 30 ezer koronát számoljon a szobára/lakásra számlákkal együtt. Forintba átszámolva [90 ezer forint] ez csúnyán hangzik, de ha azt nézem, hogy egyetem mellett bárki nevetve megkeres 100 ezer koronát [300.000 HUF], akkor még minden kiadás után is marad az embernek 30 ezer koronányi költöpénze, amiböl lehet menni kirándulni, meg repjegyre spórolni.
A jelentkezési határidö március 15. - A ürlapot itt találjátok: http://www.hi.is/stjorn/nemskra/application.PDF
Ha kérdés/kérés van, az angol nyelvü leírás elolvasása után kommentekhez jöhet.
Utolsó kommentek