Az érdekelne engem hogy szobafestő szakmával de más épitőipari tevékenységekhez is értve el lehetne-e helyezkedni,és hogy mennyiért?" - Janny
Az izlandi munkaeröpiac szinte minden területén hiány van. A munkanélküliség 0,5% körüli. [Ebben a fél százalékban benne vannak azok, akik épp most váltanak állást, illetve azok is, akik felveszik a segélyt és mellette feketém dolgoznak] Aki dolgozni akar, az könnyen talál munkát. A hiány az egyre nagyobb arányú lengyel bevándorlás ellenére is az építöiparban a legsúlyosabb, így ez nem jelenthet problémát. Ami Izlanddal kapcsolatban gond szokott lenni, hogy komoly kezdötökét igényel a kaland. [A világ legdrágább városáról beszélünk] Ha valaki fiatal és hajlandó egy kis kockázatot vállalni, akkor érdemes lehet belevágni, mert _nagyon_ jól meg lehet élni belöle.
Mennyi eselye van annak, aki izlandi nyelvtudas nelku akar munkat keresni?
Mennyivel erdemes nekivagni? - Adam23
Ha nem beszélsz izlandiul, az egyáltalán nem probléma, de ha angolul sem, akkor az már elég komoly rizikót jelent. [Ez nem vonatkozik azokra, akik közvetítö segítségével jutottak ki] Ha a második kérdésed a pénzre vonatkozott, akkor arra nem tudok konkrét választ adni. Igényesség és bátorság kérdése. Ha írsz pár szót arról, hogy milyen körülményeket vagy hajlandó elviselni és mekkora kockázatot tudsz vállalni, akkor én is tudok konkrétabb választ adni.
Ha van kérdés, ennek a postnak a kommentjeinél tegyétek fel. Igyekszem majd emberi léptékü csúszással [max 2 nap] válaszolni.
Utolsó kommentek